Graffovo kvarteto patří mezi přední české soubory střední generace a navazuje na bohatou interpretační tradici české kvartetní školy. Soubor byl založen v roce 1997 a oceněn celou řadou laureátských titulů na mezinárodních soutěžích (Mezinárodní interpretační soutěž Beethovenův Hradec 1999; Mezinárodní soutěž komorních souborů ACT 2003 – Londýn, Velká Británie; Mezinárodní soutěž "Verfemte Musik" 2005 –Schwerin, Německo), za interpretaci kvartetů Leoše Janáčka pak obdržel dvakrát cenu Nadace Leoše Janáčka (2001, 2003). V roce 2005 získalo kvarteto zvláštní cenu francouzské asociace "Forum Voix Etouffés" a v roce 2008 prestižní Cenu Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii a zařadilo se po bok držitelů této ceny, nejvýznamnějších českých komorních souborů.     Na uměleckém růstu Graffova kvarteta se za dob jeho studií podíleli členové Janáčkova kvarteta (zvláště Prof. Adolf Sýkora), v současné době soubor získává nové podněty při uměleckých konzultacích u Prof. Jerry Hornera (člena slavného amerického Fine Arts Quartet). Kvarteto se rovněž opakovaně zúčastnilo řady mezinárodních kurzů komorní hudby, kde mělo možnost studovat pod vedením předních umělců. Byl to například Günter Pichler (Alban Berg Quartett, Vídeň), Norbert Brainin a Siegmund Nissel (Amadeus Quartet, Londýn), László Mezö (Bartók Quartet, Budapešť), Milan Škampa (Smetanovo kvarteto, Praha) a další.

    Graffovo kvarteto vystoupilo na stovkách koncertních pódií tří světadílů. Nahrávky souboru pořídily rozhlasové stanice nejen v Evropě, ale i v zámoří (Český, Slovenský, Chorvatský rozhlas, BBC, American Public Media atd.). Graffovo kvarteto realizovalo rovněž nahrávky na CD, které opakovaně získaly titul "Nahrávka měsíce" na prestižním britském hudebním portálu MusicWeb International.


Copyright © 2002-2018 GRAFFE QUARTET BRNO; Aktualizováno:leden 2018

Aktuality

Slavíme 20. let!

Srdečně zveme na koncerty hudebního cyklu VOX IMAGINIS 2017/2018 v Brně.
Těšíme se na Vás!!!
Program:ZDE

GK na TV NOESledujte on-line rozhovor s primáriem GK. Sledujte ZDE

"Nahrávka měsíce"CD "Úsvit české moderny" získalo na prestižním britském portálu MUSICWEB INTERNATIONAL ocenění "nahrávka měsíce". Další informace ZDE

GK v Opusu MusicumV hudební revue Opus Musicum vyšel článek o GK. Čtěte ZDE

Rozhovor v HarmoniiPřečtěte si rozhovor s primáriem GK v časopisu Harmonie. Čtěte ZDE

GK na ČTSledujte on-line rozhovor s primáriem GK na ČT 24. Sledujte ZDE


Archiv aktualit ZDE