Copyright © 2002-2010 GRAFFE QUARTET BRNO; Aktualizováno dne: 6. 8. 2010

Aktuality

-GK v Opusu MusicumV posledním čísle hudební revue Opus Musicum vychází článek o GK. Čtěte ZDE

-Nové CDCD obsahující světovou premiéru "nultého" klavírního kvintetu Bohuslava Martinů vyšlo u vydavatelství Radioservis! Další informace ZDE

-Rozhovor v HarmoniiPřečtěte si rozhovor s primáriem GK v časopisu Harmonie. Čtěte ZDE

-Světová premiéra B. MartinůSledujte on-line rozhovor s primáriem GK na ČT 24 o světové premiéře "nultého" klavírního kvintetu B. Martinů. Sledujte ZDE

-GK na ČTSledujte on-line rozhovor s primáriem GK na ČT 24. Sledujte ZDE

-Janáčkovo kvarteto a GK

GK srdečně zve na koncert k 80. narozeninám prof. Adolfa Sýkory 9. 5. 2011 v Besedním domě v Brně, kde zazní mj. oktet G. Enescu. Program koncertu ZDE. Rozhovor s prof. A. Sýkorou na B-TV ZDE.

-Nové CD Graffova kvarteta-Vydavatelství Studio Matouš vydává v září 2010 CD s kvartety J. Haydna, F. Mendelssohna a J. Suka v podání Graffova kvarteta. Další informace a prodej CD ZDE.


-GK natáčelo s Michiko Otaki-Graffovo kvarteto natáčelo počátkem srpna ve studiu Českého rozhlasu nové CD s americkou klavíristkou Michiko Otaki. CD bude obsahovat klavírní kvintety B. Martinů a V. Nováka.Další informace naleznete ZDE.


-Pocta B. Martinů-Graffovo kvarteto Vás zve na koncerty svého turné, které je věnováno 120. výročí narození autora. Na programu zazní kvartety Stamice, Mendelssohna, Kalabise. Klavírní kvintet B. Martinů zahraje soubor za klavírní spolupráce Igora Ardaševa (23.2. Uherské Hradiště, 2.3.Havířov, 3.3.Trhové Sviny, 8.3. Praha,Rudolfinum-Dvořákova síň) a slovenského pianisty Marcela Štefka (17.3. Jablonec nad Nisou, 21.3. Bratislava)


-Alfred Strejček a GK v Brně-Graffovo kvarteto Vás zve na program Duchovní píseň sv. Jana od Kříže, který se bude konat 31. 10. 2009 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně.
Další informace...


-GK vystoupilo na Sukově Štiříně-Graffovo kvarteto se s úspěchem představilo v cyklu komorních koncertů Sukův hudební Štiřín 2009, který se koná pod patronací Mistra Josefa Suka.
Další informace...


-GK převzalo Cenu ČSKH-8. 12. 2008 byla Graffovu kvartetu předána ve Dvořákově síni pražského Rudolfina Cena Českého spolku pro komorní hudbu. Fotografie ze slavnostního předání ZDE

Další informace...


-září 2008

-Srdečně zveme na cestopisnou výstavu fotografií členů Graffova kvarteta v Galerii Skleněnka v Březině u Tišnova. Vernisáž výstavy se uskuteční 14. září 2008 ve 14:30 hodin.
Další informace...

-květen 2008

Zveme vás ke sledování Dobrého rána z Moravy a Slezska jehož součástí bude pořad a rozhovor věnovaný výročí GK. 16. 5. v 6 hod. ČT 1; v 9 hod. ČT 2.

-25. 5. 2008 v 16 hodin bude v brněnském Besedním domě zahájena výstava "Graffovci se sbalenými kufry".
27. 5. 2008 v 19.30 hodin se v brněnském Besedním domě uskuteční slavnostní koncert "10 let Graffova kvarteta". Další informace ZDE.

-březen 2008
V březnovém čísle hudební revue OPUS MUSICUM vyšel rozhovor s primáriem Štěpánem Graffe. Zkrácené znění si můžete přečíst ZDE. Časopis můžete rovněž objednat ZDE.

-únor 2008
Graffovu kvartetu byla odbornou porotou udělena prestižní Cena Českého spolku pro komorní hudbu pro rok 2008. ČSKH vznikl v roce 1894 a působí při České filharmonii. Slavnostní předání Ceny členům souboru se uskuteční na podzim v Dvořákově síni pražského Rudolfina. Další informace o ČSKH...


-říjen 2007
V měsíci říjnu vyšlo nové CD Graffova kvarteta a japonsko-americké klavíristky Michiko Otaki u vydavatelství Radioservis. Deska, kterou soubor natočil v červenci, nese název "Klavírní kvintety dvou století" a obsahuje díla Roberta Schumanna a Bohuslava Martinů. Uvedené CD si můžete objednat ZDE.